Zpět na homepage

Pro klienta Vojenské lesy a statky, s.p. navrhl a následně zrealizoval SportClient projekt sportovně-kulturní akce Boletice Race. Tři ostré závody a program pro celou rodinu první prázdninovou sobotu ukázaly v plné kráse oblast tzv. neznámé Šumavy ve Vojenském újezdu Boletice. Místa, která byla ještě před nedávnem nepřístupná, se v lednu otevřela pro veřejnost a na začátku července i pro sportovce. Navíc se pouze v den závodu 2. července dostali závodníci na místa, která zůstávají i nadále uzavřena.

 

Běh na 20 kilometrů, dva cyklistické závody na 41 a 68 kilometrů, klání dračích lodí i závody dětí v běhu a na kole se odehrály ve skvělé atmosféře, která pomohla sportovcům k výborným výkonům. Na Boletice Race dorazilo na 2 tisíce návštěvníků a všech závodů se zúčastnilo více než 600 sportovců.

Centrem všech závodů bylo okolí rybníka Olšina, který je nejvýše položeným chovným rybníkem v České republice v nadmořské výšce 732 metrů a vytvořil přirozenou bránu do krajiny Neznámé Šumavy. Od startu právě na Olšině se běžci i cyklisté vydali přes Hodňov do terénu v okolních lesích. 

Po celý den se pod taktovkou sportovního moderátora Petra Svěceného starali o zábavu stand up komik Daniel Čech, šampióni v dřevorubeckém sportu a děti si užívali nejrůznějších soutěží a atrakcí. Program vyvrcholil koncerty Olgy Lounové a Xindla X.

Věříme, že se nám podařilo položit „základní“ kámen tradiční každoroční akce – Boletice Race.

 

Copyright © 2020 SportClient. Email: info@sportclient.cz, Tel.: +420 222 233 203